1. Výpis zemí
  2. Země Švýcarsko
  3. Oblast Čtyři údolí - Veysonnaz

Čtyři údolí - Veysonnaz

345 km sjezdovek v oblasti
1350 - 3330 m nadmořská výška oblasti
Čtyři údolí jsou největší lyžařskou oblastí Švýcarska a zároveň i jednou z nejprestižnějších na světě. Byla dokonce jedním z kandidátů na ZOH 2006.
Skládá ze středisek Veysonnaz, Thyon, Nendaz, Siviez, La Tzoumaz, Mayens-de-Riddes, Verbier, Bruson a Evoléne. Oblast zahrnuje 345 kilometrů sjezdových tratí všech obtížností, ale vyznačuje se spoustou možností pro freeride, proto je často uváděno 437 kilometrů. Nejvyšší bod oblasti je hora Mont Fort (3 330 m n.m.), ze které je nádherný výhled od Mont Blancu až po Matterhorn.
Nejznámější sjezdovkou je Piste de l´Ours neboli medvědí sjezdovka, na níž se jezdí nejen Světový pohár v alpském lyžování. Všechna jednotlivá střediska jsou lyžařsky propojena, ale někde jsou přejezdy dlouhé a trvají třeba okolo hodiny. Uměle zasněžována je přibližně třetina oblasti. Všude se rozprostírají krásná panorama a výhledy do údolí na řeku Rhonu a nejstarší město Švýcarska Sion, které určitě stojí za návštěvu. Leží v údolí a má tři krásné středověké hrady, které jsou položeny na skaliskách nad městem. Nabídka aktivit po lyžování se liší podle místa ubytování. Nejlepší základnou pro rodiny s dětmi je Nendaz. Ve Veysonnaz můžete po lyžování relaxovat v bazénu, sauně či vířivce místního wellness centra. Dále je možné se svézt se na sáňkařské dráze nebo si zahrát zimní golf. Cekare Vám nabízí ubytování v apartmánech v centru Veysonnaz.
Můžeme pomoci?