1. Výpis zemí
  2. Země Řecko

Řecko

Athény hlavní město
+2.00 EET časové pásmo
Euro měnová jednotka
řečtina úřední jazyk
Řecko je téměř nejjižněji položená země z celé Evropy. Nachází se na Balkánském poloostrově a kromě své pevninské části má i několik ostrovů, které jsou rozprostřeny v pěti různých mořích - Egejské, Krétské, Thrácké, Středozemní a Jónské. Hlavním městem Řecka jsou Athény, úředním jazykem je řečtina, měnovou jednotkou je EURO a časový posun je +2 hodiny.

Řecké ostrovy patří mezi nejoblíbenější destinace pro letní dovolenou u moře. S námi se můžete podívat hned na celou řadu řeckých ostrovů, například na Krétu, Korfu, Lefkadu, Zakynthos, Rhodos, Karpathos nebo Samos.
Vedle krásných letovisek najdete v Řecku spostu historickým památek z doby antické či z nadvlády římanů. Většina řeckého obyvatelstva vyznává ortodoxní církve. Do Řecka se můžete vydat za dovolenou v hotelech s all inclusive, kde si budete užívat odpočinek v klidném hotelovém komplexu, nebo vkusně zařízených apartmánech s možností vlastního vaření.

Užijte si jarní, letní i podzimní měsíce v prosluněném Řecku a prozkoumejte malebné uličky, a historické památky. Nenechte si ujít návštěvu typické řecké taverny, zaposlouchejte se do řecké hudby a ochutnejte skvělou kuchyni!
Můžeme pomoci?