Pitztal

550 km Praha
58 km sjezdovek ve středisku
3 440 m. n. m. nadmořská výška střediska
70 km běžeckých tratí
21 vleků a lanovek ve středisku
Pitztal je lyžařská oblast v rakouském Tyrolsku pojmenovaná podle stejnojmenného ledovce. Jedná se o nejvyšší ledovec v celém Rakousku, na kterém se dá lyžovat téměř celoročně. Jde o nejmodernější a nejnovější lyžařskou oblast Rakouska, neboť byla otevřena až v roce 1983. Nabízí 80 kilometrů sjezdových tratí všech obtížností z nichž je 90 % svahů položených nad výškou 2000 metrů nad mořem. Nejvíce je zde středně těžkých tratí, ale své si najdou jak nároční lyžaři, tak i úplní začátečníci a rodiny s dětmi.
Pro freeridové lyžaře jsou tu strmé boky a vrcholky třítisícovek a 20 kilometrů označeného volného terénu. Vyhlášeným je „Pitztal Wild Face“, jež je jedním z vrcholů Freeride World Tour. Snowboardisté si přijdou na své v místním snowparku přímo u lanovky Mittelbergbahn.
Pro milovníky bílé stopy je přichystáno 70 kilometrů nejlepších klasických tratí v Rakousku. Nikdy se nestane, že by na stopy nebyl dostatek sněhu nebo nebyly upravené. Kromě toho leží v nadmořské výšce 2760 metrů a jsou také celoročně přístupné. Jediným vjezdem do lyžařského areálu je podzemní dráha Gletscherexpress, což je podzemní vlak, který pojme až 180 lidí a vyveze Vás do výšky 2480 m n. m. za pouhých osm minut. V celém areálu je spoustu zajímavostí jako například nejvýše položená lanovka Rakouska či nejvýše položená kavárnička Caffé až na nejvyšším bodu ledovce, z které je nádherný panoramatický výhled na přírodní park Kaunergrat-Pitztal.
Po lyžování v této oblasti najdete hlavně klid, odpočívat můžete procházkami v krásné přírodě, sáňkovat na sáňkařských drahách osvětlených i večer, nebo se projet v kočáru taženými koňmi.
Můžeme pomoci?