Schladming - Dachstein

410 km Praha
234 km sjezdovek ve středisku
2 700 m. n. m. nadmořská výška střediska
435 km běžeckých tratí
104 vleků a lanovek ve středisku
Schladming je celkově jedním z nejmodernějších lyžařských skiareálů, je součástí pohoří Dachstein tauern, které patří k 5 Top lyžařským oblastem Rakouska. Jeho blízkost ČR ho začleňuje do jedné z nejoblíbenějších oblastí českých turistů. Tato oblast se proslavila díky MS v alpském lyžování 1982 a 2013. Zahrnuje 234 kilometrů fantasticky upravených sjezdovek od těch nejjednodušších pro rodiny s dětmi až po nejnáročnější jako je například 4,6 kilometrů dlouhá FIS sjezdovka z Planai do Schladmingu.
Součástí této oblasti je i Dachsteinský ledovec, vyhlášený nejen freeridovou legendou Edelgriess – 18 kilometrů dlouhým sjezdem hlubokým sněhem a terénem s místy až 45 stupňovým sklonem svahu, ale i tůrami pro skialpinisty s překrásnými panoramaty.
Pro snowbordisty je zde 7 snowparků: funparky na Houser Kaiblingu a Stoderzinkenu s boardercrossem, na ledovci a na Reiterralmu se skvělými halfpipe a nesmíme zapomenout ani na nový snowpark na Planai.
Milovníky klasického lyžování jistě potěší 435 kilometrů běžeckých stop, z toho 220 kilometrů se nachází na náhorní plošině Ramsau, kde jsou v nabídce jak závodní tratě tak dětský běžecký park.
Skiareál Schladming je známý především atraktivní a známá lyžařskou „houpačkou“ jeho 4 středisek: Planai - Hochwurzen, Hauser Kaibling, Galsterberg, Reiteralm.
Kromě zmíněného nabízí 7 kilometrů dlouhou osvětlenou sáňkařskou dráhu, curling či snowtubing. V mnoha ubytovacích zařízeních je široká nabídka wellness služeb a péče a hlídání dětí.
Mezi zajímavosti regionu patří nepochybně i rej čertů v samotném Schladmingu nebo advent v Bad Gleichebergu.
Můžeme pomoci?