Kaprun - Zell am See

453 km Praha
140 km sjezdovek ve středisku
3 029 m. n. m. nadmořská výška střediska
200 km běžeckých tratí
46 vleků a lanovek ve středisku
Kaprun je jedno ze známějších středisek Rakouska, které se nachází ve spolkové zemi Salzbursko. Každoročně patří k nejnavštěvovanějším rakouským střediskům jak v létě tak i v zimě . Rozprostírá se v nádherné přírodě mezi městečkem Kaprun a jezerem Zeller See.
Vše převyšuje ledovec Kitzsteinhorn, celková výška dosahuje do 3203 m n.m., ale lanovkou se dostanete do výšky 3029 m n.m. Tento ledovec garantuje přírodní sníh nejen po celou lyžařskou sezonu, ale skoro po celý rok.
K dalším celoročním aktivitám zde patří wellness centrum s bazénem, saunou a lázeňskými službami nebo třeba i bobová dráha, vyhlídkové lety a paragliding. V zimě také snowtubing a bruslařská hala.

Zimní sezóna

Od letošní sezony jsou propojené novou lanovkou střediska Kaprun a Kitzsteinhorn. Spolu s Schmittenhöhe dohromady sčítají 140 kilometrů sjezdovek. Lyžařský areál Schmittenhöhe se pyšní 77 kilometry sjezdovek všech obtížností, v čele je černá čtyři kilometry dlouhá Trassabfahrt s převýšením až 900 metrů. Další areál je Maiskogel v městečku Kaprun s 20 kilometry sjezdovek spíše nižších obtížnostních kategorií, tím je tento areál vhodný hlavně pro rodiny s dětmi. Poslední je Kitzsteinhorn, což je ledovcový areál s převažujícími červenými sjezdovkami a 43 kilometry celkově.
K dispozici jsou také dva snowparky , dobré podmínky pro freeride a spoustu běžkařských tratí o délce 200 kilometrů. Tyto tři areály sice nejsou propojeny lanovkami, ale za to výbornou sítí skibusů fungujících zdarma po celý den.

Letní sezóna
zobrazit více...

Můžeme pomoci?