1. Výpis zemí
  2. Země Rakousko
  3. Oblast SKI Amadé
  4. Středisko Dachstein West/ Lammertal

Dachstein West/ Lammertal

380 km Praha
142 km sjezdovek ve středisku
2 100 m. n. m. nadmořská výška střediska
187 km běžeckých tratí
65 vleků a lanovek ve středisku
Dachstein West/ Lammertal je nejen turistickým rájem pro rodiny s dětmi, ale je i největší lyžařskou oblastí rozkládající se ve spolkových zemích Horního Rakouska a Salcburska. Nachází se nedaleko Salcburku a v posledních letech je velmi oblíbenou destinací českých turistů pro jeho blízkou vzdálenost vůči České republice.

Zimní sezóna

Společně s pěti dalšími středisky zahrnuje zhruba 142 kilometrů sjezdových tratí, pro které platí jeden skipas. Dachstein West je vhodný jak pro začátečníky a rodiny s dětmi, tak i pro snowboardisty a zkušené lyžaře. Pro ty nejzkušenější je zde připravena 4 kilometry dlouhá trať s převýšením 1200 metrů nebo kilometr dlouhá, velmi náročná sjezdovka Kanonenrohr. Místním lákadlem je rovněž oblíbený 11 kilometrů dlouhý sjezd do Obertraunu.
Pro nejmenší lyžaře jsou k dispozici lyžařské školičky. Snowboardisté si mohou vybrat hned z několika snowparků v Gosau i Russbachu a milovníci volného terénu zajisté navštíví nejlepší freeridovou oblast Rakouska - Freeride Arenu Krippenstein.
Mezi další aktivity patří např. oblíbené sáňkařské dráhy, curling nebo jízda saněmi tažených koňským spřežením. Pro klasické lyžaře je připraveno 187 kilometrů upravených běžeckých stop. Dachstein West nabízí velmi moderní lanovky a pohodlnou přepravu lyžařů a stále se modernizuje. Například v minulých dvou letech došlo ke změně z 6 sedačkové lanovky na 10 místnou gondolu na Planai. Na Planai byl také zprovozněný "Hopsi-Express" v KinderLandu, který usnadní výstup nahoru rodinám s dětmi.
Celá oblast je samozřejmě propojena sítí skibusů, které můžete využít zdarma.

Nabízíme Vám skipasy za levnější ceny než v místě .

Letní sezóna
zobrazit více...

Ubytování
Můžeme pomoci?