Bad Gastein

472 km Praha
209 km sjezdovek ve středisku
2 686 m. n. m. nadmořská výška střediska
106 km běžeckých tratí
52 vleků a lanovek ve středisku
Údolí Gasteinertal se nachází přibližně 100 kilometrů jižně od Salzburku. Gasteinertal je středisko lyžařské oblasti Ski amade, na kterou platí jeden společný skipas a celkově nabízí 760 kilometrů sjezdovek.
V údolí leží tři městečka – Dorfgastein, lázeňské Bad Hofgastein a nejznámější Bad Gastein.
Velmi oblíbenou místní atrakcí jsou samozřejmě lázně. Největší lázeňskou atrakcí jsou světově proslulé gasteinské léčebné štoly v Bad Gasteinu. Díky svému klimatu a 16-ti pramenům obsahujícím radon se zde léčí pacienti trpící nemocemi pohybového ústrojí, horních cest dýchacích a poruchami imunitního systému. V Bad Hofgasteinu najdete krásný lázeňský park s Alpskými termálními lázněmi a v Dorfgasteinu zase Sluneční lázně s klouzačkami a saunami pro celou rodinu.

Zimní sezóna

Gasteinertal je středisko lyžařské oblasti Ski amade, na kterou platí jeden společný skipas a celkově nabízí 760 kilometrů sjezdovek. Údolí Gasteinertal se nachází přibližně 100 kilometrů jižně od Salzburku. V údolí leží tři městečka – Dorfgastein, lázeňské Bad Hofgastein a nejznámější Bad Gastein. Stěžejní část celé oblasti s 86 kilometry sjezdových tratí tvoří Stubnerkogel – Angertal – Schlossalm. Ale zajímavé jsou i třeba dvě střediska poblíž Bad Gasteinu, Graukogel s náročnými závodními sjezdovkami a Sportgastein - místo pro nadšené milovníky carvingu a freeridu. Samostatnou část se středně těžkými terény nabízí Dorfgastein a Grossarlem s 72 kilometry sjezdovek.
Ve středisku se také nachází dětský park Angertal. Ten nabízí dětské pásy, lyžařské školy různých výkonnostních úrovní, dětskou jídelnu a hernu pro rodiny s dětmi. Je zde výrazná převaha moderních kabinových i sedačkových lanovek.
V Gasteinertalu jsou i další aktivity, například dvě sáňkařské dráhy, trasy pro pěší turistiku nebo také výlety na sněžnicích. Pro klasické lyžaře je zde pak připraveno 100 kilometrů tratí.
Pro ty, jež vyhledávají po lyžování relax je možnost navštívit místní lázeňské komplexy s bazény , termální vodou, saunami, solárii, masážemi a dalšími lázeňskými procedurami.

Letní sezóna
zobrazit více...

Můžeme pomoci?