Valtellina

Valtellina je velmi kvalitní lyžařský region, nacházející se na severu italského regionu Lombardie a ze severu hraničí se Švýcarskem.
Oblast zahrnuje přibližně 450 kilometrů sjezdových tratí.
K největším skiareálům okolo provinční metropole Sondrio patří například Aprica, Madesimo či Chiesa Valmalenco.
Součástí této oblasti je podoblast Alta Valtellina, které dominují převážně vrcholy „třítisícovek“ mezi nimiž se vlní údolí s městečky s příjemnou atmosférou. Součást oblasti tvoří Národní park Stelvio. Vzhledem k výšce svých svahů a důmyslnému zasněžovacímu systému zajišťuje výborné lyžařské podmínky až do pozdních jarních týdnů.
Do Alta Valtellini patří lyžařská střediska: Bormio, Livigno, Santa Caterina a San Colombano. Bormio je hostitelem Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování a vyčnívá svoji nadmořskou výškou do 3012 metrů, místy s převýšením až 1800 metrů. Santa Caterina přebrala Bormiu roli pořadatele sjezdu mužů Světového poháru a patří k čechy velmi oblíbeným oblastem. Skiareál San Colombano je sice méně známý, ale o to více oblíbený právě kvůli svojí prázdnosti sjezdovek a lanovek. Livigno patří ke stále se rozvíjejícím lyžařským střediskům. Je vyhlášené díky své vysoké nadmořské výšce, orientaci svahů a v neposlední řadě i svému rozsáhlému a doslova dokonalému snowparku. Zároveň je známé i díky bezcelní zóně, vybízející k nákupům.
V oblasti najdete také přibližně 100 kilometrů stop pro klasické lyžování. Relaxovat po lyžařsky náročných dnech je možné v termálních lázních nebo se můžete pobavit na místních diskotékách či v restauracích.
Mapa
Můžeme pomoci?