1. Výpis zemí
  2. Země Itálie
  3. Oblast Lago di Garda

Lago di Garda

Lago di Garda, neboli česky Gardské jezero je jezero nacházející se na severu Itálie. Je to největší a troufnu si říci i nejoblíbenější italské jezero. Pravděpodobně vzniklo v době ledové ledovcem, které své stopy zanechal dodnes. Lago di Garda je dlouhé 51,6 kilometrů, široké 17,2 kilometrů a délka břehu je nevěřitelných 158,4 kilometrů. Leží v nadmořské výšce 65 metrů a maximální hloubka dosahuje až 346 metrů. Je oblíbené zejména pro windsurfing. Na jeho břehu byla nedávno vybudována nová cyklostezka, kterou lze využít i pro bruslení na in-linech. Poblíž se rozléhají rozsáhlé vinice a sady citrusových plodů, jako např. citronovníku.
V okolních horách, někdy až dosahujících výšky 2000 metrů nad mořem, lze provozovat horolezectví a jsou zde zajištěné cesty jako via ferrata. Velmi pěkný je například výlet lanovkou na horu Monte Baldo do výšky 2.218 metrů, s procházkou po hřebenu a pokocháním se dechberoucím pohledem na jezero nebo na paraglidisty, kteří odsud odlétají. Za vidění stojí i hrad Castello Scaligero v obci Malcesine, kousek od místa, odkud lanovka na Monte Baldo odjíždí. Nejen v horkých dnech je příjemná projížďka na lodi jako taková či přepravení se na druhou stranu jezera.

Doporučeným zpestřením pobytu je především procházka městečkem Sirmione na poloostrově Lago di Garda. V Sirmione lze navštívit hrad Castello Scaligero ze 13. století nebo zbytky největší a nejdůležitější římské vily Grotte di Catullo pojmenované po římském básníkovi Catullovi.
Nejen nejmenší návštěvníci, ale všichni, kteří mají rádi zábavu budou nadšení z návštěvy zábavného parku Gardaland, plného rozmanitých atrakcí a kolotočů. Milovníci historie se také mohou vypravit do 30 km vzdáleného historického města Verony, proslulého nejen díky Shakespearově tragedii: Romeo a Julie, ale i historickému centru, zapsaného do světového dědictví Unesco.
Mapa
Můžeme pomoci?