Val di Fassa

132 km sjezdovek ve středisku
48 km běžeckých tratí
58 vleků a lanovek ve středisku
Val di Fassa se nachází v italských Dolomitech a skládá se z několika středně velkých areálů, které jsou vzájemně propojeny lanovkami a skibusy.
Středisko Val di Fassa jako takové nabízí 130 kilometrů sjezdových tratí, ale její dvě střediska Belvedere a Col Rodella jsou napojeny na okruh Sella Ronda a dalších 500 kilometrů sjezdovek. Areál Belvedere patří v této oblasti k nejnavštěvovanějším. Col Rodella nabízí dlouhé a široké červené tratě. Dalšími areály, které potěší každého lyžaře jsou Ciampac, Buffaure, Ciampedie a Passo Costalunga.
Pro rodiny s dětmi je nejvhodnější i nejklidnější středisko Ciampedie. Je zde nakolik plácků pro začátečníky i děti a můžete využít i lyžařské školičky. V celé oblasti na Vás čekají výborné sněhové podmínky díky vyšší nadmořské výšce a velkému procentu zasněžování.
Pro běžkaře je připraveno necelých 50 kilometrů bílých stop, ale jsou rozesety po celé oblasti, takže je nejlepší využít nejdelší trasu vedoucí z Campitella napojující se na Val di Fiemme.
Pro freeridové lyžaře tato oblast nabízí nespočet možností a ne nadarmo se říká, že se jedná nejlepší freeridové středisko italských Dolomit. Vyhlášeným je například sjezd ze Sass Pordoi.
Po lyžování zde naleznete monoho aktivit, jež se však liší místem ubytování. Všude ale můžete posedět v typicky horských chatkách či se procházet krásnou přírodou Dolomit. Cekare Vám nabízí ubytování v hotelu la Campagnola nebo v residenci Canazé.
Můžeme pomoci?