1. Výpis zemí
  2. Země Itálie
  3. Oblast Dolomity
  4. Středisko Passo Tonale/Ponte di Legno

Passo Tonale/Ponte di Legno

772 km Praha
63 km sjezdovek ve středisku
43 km běžeckých tratí
28 vleků a lanovek ve středisku
Passo Tonale je jednou z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších destinací oblasti Skirama Dolomity. Nedaleko vzdálené (10 kilometrů) Ponte di Legno je s Passo Tonale lyžařsky propojené a spolu tvoří oblast s 62 kilometry sjezdových tratí. Je zde 100% jistota umělého zasněžování a to spolu s ledovcem Presena (3016 m n.m.) zaručuje výborné sněhové podmínky. Minulou sezonu sedačkovou lanovku nahradila kabinová a ta Vás vyveze do výšky 3000 m n.m., odkud vede náročná černá sjezdovka do Tonale.
Passo Tonale nabízí spíše středně těžké svahy, vhodné pro pokročilejší lyžaře a nebo svahy pro začátečníky. Pro náročné lyžaře se těžší sjezdovky nachází v Ponte di Legno, kde jsou tratě orientované převážně na sever. Tato lyžařská destinace se každoročně modernizuje a tak zaručuje kvalitní přepravu po celém středisku.
Je zde široký výběr volného terénu a pro ty co vyhledávají ještě větší adrenalin možnost vyzkoušet si heliskiing.
Pro snowboardisty je přichystaný snowpark a pro klasické lyžaře 43 kilometrů běžeckých stop.
Pro ty nejmenší zde naleznete lyžařské školičky a pojízdné koberce.
Po lyžování se nabízí i další aktivity jako bruslení, jízda na saních, sněžné skútry, snowtubing, výlety na sněžnicích nebo také plavání ve veřejném bazénu.

Novinkou letošní sezony je aplikace do mobilu do které si napíšete číslo skipasu a v případě jeho ztráty Vás duplikát bude stát pouze 5 € místo 35 €. Díky této aplikaci budete mít wifi gratis a budete informováni o akcích, které se v místě konají .
Můžeme pomoci?