Monte Bondone

725 km Praha
22 km sjezdovek ve středisku
37 km běžeckých tratí
5 vleků a lanovek ve středisku
Monte Bondone je jedním ze sedmi středisek lyžařského regionu Skirama Dolomity. Po dopravní stránce je výborně přístupné z dálnice vedoucí do Trenta. Samotné středisko zahrnuje 22 kilometrů sjezdovek avšak výhodou 6-ti denního skipasu je, že zahrnuje možnost lyžování 1 den v Paganelle, 1 den ve Foglarii a také místní noční lyžování. Díky velkému počtu širokých, modrých sjezdovek je vhodné především pro rodiny s dětmi. Zdatní lyžaři zde se zde však nebudou nudit, čeká na ně 4 kilometry dlouhá červená a místy až černá Gran Pista o průměrném sklonu 38°.
Snowboardisté se mohou vyřádit na half-pipe olympijských rozměrů a na boardercrossu. Vhodné podmínky jsou zde i pro freeride. Ačkoliv středisko patří mezi ty menší, nemusíte se obávat čekání ve frontách, neboť například nedávno nová sedačka na Montesel má přepravní kapacitou 2200 osob za hodinu. Skvělé sněhové podmínky zajišťuje 100% pokrytí umělým sněhem. Pro děti je zde k dispozici pojízdný koberec a lyžařská školička. Na klasické lyžaře čeká 37 km dlouhý okruh Viote.
Ve Vasonu (horní část střediska) je možnost bruslení a dostatečné množství restaurací. Ve vzdálenosti 20 kilometrů je město Trento, které zaujme svým historickým centrem s památkami a v období vánoc nabízí překrásné adventní trhy.
Můžeme pomoci?