Madonna di Campiglio

750 km Praha
60 km sjezdovek ve středisku
13 km běžeckých tratí
19 vleků a lanovek ve středisku
Madonna di Campiglio je jedním z osmi skiareálů v oblasti Skirama Dolomity, která zahrnuje 350 kilometrů sjezdových tratí a skipas pro celou tuto oblast je nazván Superskirama.
Nachází se mezi Dolomity a Alpami a spadá pod Trentino. Je jedním z  nejprestižnějších a největších italských středisek, velmi navštěvovaných jak v zimě, tak v létě.

Městečko jako takové má historický původ a zdejší obyvatelé si dodnes připomínají habsburské předky města a pořádají různé slavnosti. Středisko je jediné v celém Trentinu, kde se koná Světový pohár ve sjezdovém lyžování a poskytuje 60 kilometrů sjezdových tratí všech obtížností.
Pro ty nejodvážnější nabízí Madonna di Campiglio černé prudké svahy v  čele se  Spinale Direttissima, což je vůbec nejprudší sjezdovka oblasti. Madonna di Campiglio byla nedávno propojená s vedlejším střediskem Pinzolo. Tyto dva areály spojuje kabinová lanovka, odkud je výhled na celé okolní panorama. Spolu s Pinzolem, Marillevou/Folgaridou a Pejem nabízí 142 kilometrů sjezdovek pod názvem skipasu Skipas Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta. Pro snowboardisty je zde připraven snowpark Ursus pod Passo Grosté. Je jedním z  největších italských snowparků, vhodný pro odvážné snowboardisty a freestylové lyžaře.

Oblast nabízí nespočet aktivit po lyžování jako např. bruslení, bowling či pronájem tenisových kurtů. Velmi oblíbená je promenáda s  lákavými obchůdky vyhlášených značek či náměstí, kde se konají různé kulturní akce po celý rok.
Můžeme pomoci?