Folgaria/Lavarone

750 km Praha
74 km sjezdovek ve středisku
1 850 m. n. m. nadmořská výška střediska
98 km běžeckých tratí
32 vleků a lanovek ve středisku
Folgaria/Lavarone jsou lyžařská střediska ležící nedaleko Trenta, vhodná především pro méně náročné lyžaře a rodiny s dětmi. Jsou proslulá především velkou rozlehlostí a zalesněnými pahorky a zahrnují 74 kilometrů sjezdovek. Provozovatel sice uvádí počet 100 km, ale v tomto počtu jsou i traverzy a neupravené sjezdy.
Výhodou středisek je výborná dostupnost a vzdálenost vůči České republice a také 100 % zasněžovanost.
Folgaria je klidné středisko zaměřené především na nejmenší lyžaře, pro které je zde 5 dětských parků, spousta školiček a cvičné louky dole v údolí Fondo Grande a Piccolo.
Pro milovníky klasického lyžování se nabízí 98 km bílých stop z nichž můžeme doporučit například vyhlídkové okruhy o délce 35 kilometrů v okolí sedla Passo coe. Pokročilý snowbordisté si přijdou na své ve 2 snowparcích a začátečníci v dětském snowparku ve Fondo Grande.

Obě dvě střediska se vyznačují krásnými panoramaty a velkou rozlohou, tudíž se nikdo nemusí bát o přelidněnost na svazích. Folgarii pokrývá větší část červených sjezdovek a Lavarone zase modrých. Sáňkovat je možné v části Fondo Grande na vyhrazené sjezdovce, kde můžete i posedět v barech a restauracích. Příjemné jsou procházky po pěší zoně a romantickým historickým centrem Folgarie. Aktivní odpočinek najdete v městském bazénu, na bowlingu v Lavarone, nebo výletem na sněžnicích. Samozřejmostí je dostatek restaurací, barů i obchůdků.
Můžeme pomoci?