Val Cenis

Val Cenis je lyžařská oblast v srdci údolí Maurienne nedaleko italských hranic. Skládá se ze dvou vesniček – Lanslebourg a Lanslevillard, které se pyšní tradiční architekturou a skvělou atmosférou. Kvalitu a krásu lyžování zde zajišťuje mimo jiné i národní park Vanoise.

Val Cenis nabízí 125 kilometrů sjezdových tratí, které jsou orientovány spíše na sever. Celou oblast obklopují ledovce a nejvyšší bod pro lyžování leží v nadmořské výšce 2800 metrů a láká též milovníky snowboardu na plně vybavený snowpark a přírodní U-rampu. Vyznavači freeridu si zde také přijdou na své, oblast má totiž skoro nekonečné možnosti jízdy ve volném terénu.

Na klasické lyžaře čeká 27 kilometrů stop v okolí jezera Val Cenis v nadmořské výšce 2700 m.n.m., což může být opravdu velký zážitek. V ceně skipasu je i vedlejší středisko Termignon, které nabízí dalších 35 kilometrů sjezdových tratí. S Val Cenis je propojeno sedačkovou lanovkou i místním skibusem.

Oblast nabízí široké možnosti après-ski, například ve Val Cenis Lanslevillard je krytý bazén s vířivkou. Dalšími sportovními aktivitami zde může být horolezecká stěna, kluziště, sáňkářská dráha v Termignonu, paragliding či heliski. Za návštěvu zcela jistě stojí barokní kostel či výrobna sýrů Beaufort. Ve Val Cenis se konají pravidelné trhy s nabídkou savojských specialit.

CEKARE Vám nabízí ubytování v residenci Les Balcons de Val Cenis Village. V ceně residence je šestkrát vstup do nedalekého bazénu a kluziště.
Mapa
Můžeme pomoci?