1. Výpis zemí
  2. Země Francie
  3. Oblast Puy St. Vincent

Puy St. Vincent

78 km sjezdovek v oblasti
1400 - 2750 m nadmořská výška oblasti
Puy Saint Vincent je lyžařská oblast v nádherné přírodě u národního parku Les Ecrins. Nachází se v blízkosti městeček Briançon a Gap v jižních Alpách. Oblast je tvořena původními historickými vesničkami, ale i moderní částí. Okolní masivy dosahují výšky až 4100 m n.m. a vytvářejí tak nádhernou a příjemnou atmosféru vysokohorského střediska.

Puy Saint Vincent nabízí 78 kilometrů sjezdových tratí. Lyžovat se zde dá na otevřených loukách, v průsecích, v modřínových lesích či mezi skalnatými výběžky. Pro zkušené lyžaře středisko nabízí severní svahy v údolí Narreyroux, kde lyžaři vyhledávají hluboký prachový sníh. Dalším zážitkem pro zkušené lyžaře je černá sjezdovka z vrcholu La Pendine (2750 m n.m.), která dosahuje převýšení 1350 metrů.

Pro klasické lyžaře je k dispozici 40 kilometrů upravených běžeckých tratí a pro snowboardové nadšence osvětlený snowpark s boardecrossem, half-pipe a spoustou dalšího. Večerní aktivity sice nejsou tak pestré, ale středisko nabízí výbornou atmosféru hlavně pro rodiny s dětmi.

CEKARE Vám nabízí ubytování v residencích a chaletech (na vyžádání) v části Puy St. Vincent 1800, většinou s možností využití bazénu a sauny.
Mapa
Můžeme pomoci?