Paradiski

425 km sjezdovek v oblasti
1250 - 3250 m nadmořská výška oblasti
Paradiski je jedna z nejoblíbenějších lyžařských oblastí vůbec. Nachází se v srdci francouzských Alp, v údolí Tarentaise a skládá se ze dvou propojených středisek: La Plagne a Les Arcs, která spojuje dvoupatrová lanovka Vanoise Express – největší kabinová lanovka na světě.

Střediska jsou propojena od roku 2003. Celá oblast zahrnuje 425 kilometrů sjezdovek s nejvyšším bodem 3417 m n.m., který leží na vrcholu ledovce Bellecôte. Zhruba 70% sjezdových tratí leží v nadmořské výšce přes 2000 metrů a celkový počet sjezdovek je 248. Kromě nadmořské výšky se oblast pyšní vysokým procentem umělého zasněžování, takže o dobré sněhové podmínky nebývá nouze. Pro freeridery jsou zde též výborné možnosti lyžování mimo sjezdové tratě a pro milovníky klasického lyžování je připraveno 160 kilometrů běžeckých stop. Paradiski nabízí osm snowparků, z nichž tři jsou boarder-cross, dva half-pipes a U-rampa. Nabídka après-ski je také dostačující, ale liší se od místa ubytování. V Arc 2000 (residence Chalet des Neiges) a v Plagne Bellecôte se můžete těšit na bazén. Při pobytu v La Plagne je možné navštívit 1,5 kilometru dlouhou olympijskou bobovou dráhu.

CEKARE Vám nabízí ubytování ve střediscích Plagne Bellecôte, Arc 1800 a Arc 2000. Na vyžádání také v Arc 1600, Belle Plagne a Plagne Soleil, v residencích i chaletech.
Mapa
Můžeme pomoci?