1. Výpis zemí
  2. Země Francie
  3. Oblast L´Espace Killy

L´Espace Killy

425 km sjezdovek v oblasti
1550 - 3450 m nadmořská výška oblasti
L’Espace Killy je lyžařská oblast, která je často považována za nejkrásnější lyžování na světě. Oblast tvoří dvě skvěle propojená střediska – Tignes a Val d´Isere. Leží v údolí Tarentaise v Savojských Alpách. Nadmořská výška se pohybuje mezi 1550 – 3450 m n.m. Název lyžařské domény vznikl podle fantastického francouzského lyžaře Jean-Claude Killyho, který v roce 1968 získal na olympijských hrách v Grenoblu tři zlaté medaile.

Celá oblast nabízí 300 kilometrů sjezdovek, dva ledovce a velmi moderní lanovky. Pro zkušené lyžaře nabízí skvělý zážitek v podání dvou nejnáročnějších černých tratí – sjezdovky Sache z L’Aigulle Percee do Tignes a především olympijská trať Face z Rocher de Bellevarde do Val d’Isere, která začíná ve výšce 2809 m n.m. a nabízí délku tři kilometry se sklonem až 63°. L´Espace Killy nabízí široký výběr freeridů, několik snowparků s half-pipe, quarter-pipe, tables a slide. Kvalitní podmínky lyžování v této oblasti jsou zajištěny také zasněžováním níže položených tratí a každoroční modernizací vleků a lanovek. Nabídka après-ski má zde též výborné zázemí a zcela jistě uspokojí každého.

CEKARE Vám nabízí ubytování v Tignes v residencích s různými typy studií či apartmánů v části Val Claret, případně v Le Lac nedaleko aquaparku Le Lagon. Na vyžádání též ve Val d´Isere.
Mapa
Můžeme pomoci?