1. Výpis zemí
  2. Země Francie
  3. Oblast Les 3 Vallées

Les 3 Vallées

600 km sjezdovek v oblasti
1350 - 3260 m nadmořská výška oblasti
Les 3 Vallées (Tři údolí) je jedinečná a nejrozsáhlejší lyžařská oblast na světě. Nachází se v údolí Tarentaise v  Savojských Alpách, přibližně 35 kilometrů od městečka Albertville, kde se v roce 1992 pořádaly zimní olympijské hry. Rozprostírá se od Courchevelu (1850 m n.m.), přes Méribel-Mottaret (1750 m n.m.) až po Les Menuires (1850 m n.m.) a Val Thorens (2300 m n.m.).

Oblast nabízí 600 kilometrů sjezdových tratí, což jistě uspokojí všechny kategorie lyžařů i snowboardistů. Aiguille de Peclet (3561 m n.m.) je nejvyšší horou Tří údolí a umožňuje lyžování do pozdních jarních měsíců.

Celá oblast nabízí jedinečné podmínky pro prvotřídní lyžování, hustou síť sněhových děl, jenž úspěšně čelí rozmarům počasí, maximální údržbu sjezdovek a neustále modernizovaný park lanovek a vleků. Není možné vyjmenovat nekonečné svahy, skvěle upravené sjezdovky, stráně plné boulí, volné terény a krásy přírody, které objevíte během svého pobytu. Zcela jistě Vás okouzlí i krása horských vesniček postavených v Savojském stylu. Kromě lyžařských disciplín je zde rozmanitá nabídka après-ski aktivit s možnostmi jak sportovního, tak i kulturního vyžití. Bazény, sauny, kluziště, olympijský stadion, sporty jako tenis či volejbal, fitness centra a horolezecké stěny dělají oblast ještě zajímavější. Pro odpočinek doporučujeme místní restaurace se savojskými specialitami.

CEKARE Vám nabízí ubytování ve středicích Les Menuires a Val Thorens, v různých residencích či chaletech. Na vyžádání také ve střediscích  Méribel, Mottaret, La Tania či Courchevel.
Mapa
Můžeme pomoci?