Les 2 Alpes

225 km sjezdovek v oblasti
1300 - 3600 m nadmořská výška oblasti
Les 2 Alpes je jedna z nejoblíbenějších francouzských lyžařských oblastí. Základy pro první vlek byly položeny v roce 1946 a nyní má kapacitu 32 tisíc lůžek. Kvalita ubytování se každoročně výrazně zlepšuje. Nachází se 70 kilometrů od Grenoblu, v kraji zvaném Dauphine – Isére.

Oblast nabízí 225 kilometrů nádherného lyžování, jak v zimních, tak i v letních měsících, přičemž nabídka je tu opravdu rozmanitá. Vyberou si milovníci lyžování, snowboardu, rodiny s dětmi i vyznavači volných terénů. Na ty se specializuje vedlejší oblast La Grave (1450-3550 m n.m.), což je asi nejkrásnější sjezd volným terénem na světě. Pyšní se převýšením 2150 metrů se stále kvalitním sněhem.

V Les 2 Alpes je velmi dobře promyšlený systém lanovek a vleků, na úplný vrchol se dostanete během několika minut. Tam na Vás čeká nádherný výhled na okolní panorama, v čele s dominantním Pic de la Meije (3982 m n.m.). Na snowboardisty zde čeká zóna Slide, která zahrnuje průrvy, kaňony, římsy, vodopády, snowpark a další atrakce. Je to jeden z  nejkrásnějších snowparků s  U-rampou, boardercrossem nebo třeba half-pipe. Rozprostírá se na La Toura ve výšce 2600 m n.m. a na své si přijde jak snowboardista začátečník, tak profesionál.

CEKARE Vám nabízí ubytování v residencích nedaleko centra Les 2 Alpes, či v residenci L´Ours Blanc (bazén zdarma). Na vyžádání zajistíme ubytování v krásných chaletech.
Mapa
Můžeme pomoci?