1. Výpis zemí
  2. Země Francie
  3. Oblast Le Grand Massif

Le Grand Massif

265 km sjezdovek v oblasti
700 - 2500 m nadmořská výška oblasti
Le Grand Massif se nachází v  severních Savojských Alpách necelých 70 kilometrů od Ženevy, v blízkosti nejvyšší hory Evropy Mont Blanc. Patří mezi pět největších lyžařských oblastí Francie a nabízí 265 kilometrů sjezdových tratí. Zároveň je to jeden z  nejmladších resortů vystavěných ve francouzských Alpách.

Středisko Flaine bylo vybudováno jako horská vesnička v  souladu s okolní přírodou. Kromě již zmíněného Flaine se zde nacházejí další čtyři střediska – Les Carroz, Morillion, Samoëns a Sixt Fer à Cheval. Oblast se pyšní jednou z  nejkvalitnějších sněhových pokrývek francouzských Alp. Co ale zcela jistě překoná Vaše očekávání, bude 14 kilometrů dlouhý sjezd modré trati Cascades, která spojuje Flaine a Sixt Fer à Cheval. Lyžování si zde užijí také milovníci volných terénů, rodiny s  dětmi a hlavně snowboardisté, na které čeká Jam Park – jeden z  největších v  Evropě. Zájemci o klasické lyžování mají možnost využít běžecké tratě se skvělou sněhovou pokrývkou a s  nejvýše položenými běžeckými stopami ve francouzských Alpách.

Nejvyšší bod oblasti – Le Grand Massif (2500 m n.m.) nabízí pohled na nádherné panorama okolních hor. Po lyžování můžete využít množství restaurací, barů či se kulturně obohatit buď v koncertním sále, nebo si prohlédnout renomované sochy od Picassa, Vasarela nebo Pabuffeta, které zdobí tento resort.

CEKARE Vám nabízí ubytování v  různých residencích a také v residenci Le Panoramic, která je umístěna přímo na sjezdovce a nabízí bazén a saunu.
Mapa
Můžeme pomoci?