1. Výpis zemí
  2. Země Francie
  3. Oblast La Forêt Blanche

La Forêt Blanche

185 km sjezdovek v oblasti
1650 - 2750 m nadmořská výška oblasti
La Forêt Blanche je lyžařská oblast, která se nachází v samém srdci prosluněných Hautských Alp. Skládá se ze dvou středisek: Vars a Risoul, která patří k jedněm z nejoblíbenějších. Oblast je převážně orientována na severovýchod a i to napomáhá k dobrým sněhovým podmínkám po celou sezónu.
Je položená spíše do jižní části Alp a nedaleko se nachází městečka Briançon a Gap.

Obě střediska jsou skvěle propojená a nabízí dohromady 185 kilometrů sjezdových tratí. Oblast je vhodná pro všechny typy lyžařů - začátečníci tu mají vyhrazenou sjezdovku ve středisku Risoul, méně pokročilí lyžaři si přijdou na své na širokých upravených sjezdovkách menších obtížností a pro zkušené je zde přichystána jízda na obtížných černých sjezdovkách či jízda ve volném terénu.

Pro opravdové nadšence těžkých tratí je zde černá sjezdovka La Coni, která má prvních 200 metrů sklon až neuvěřitelných 43°. Hned vedle ní je trať pro letmý kilometr, kde lyžaři či snowboardisté mohou dosahovat rychlosti přes 200 kilometrů za hodinu. Pro snowboardisty je zde připraven snowpark, který patří mezi největší ve francouzských Alpách. Areál Surfland nabízí například největší osvětlenou U-rampu, či večerní snowboardové show. V této oblasti máte garanci téměř 100% přístupu do celého areálu, protože přejezd mezi středisky Risoul a Vars je uměle zasněžován i za nepříznivých podmínek.

CEKARE Vám nabízí ubytování ve středisku Vars v různých residencích a v residenci Pra Sainte Marie s bazénem a saunou v ceně.
Mapa
Můžeme pomoci?