1. Výpis zemí
  2. Země Francie
  3. Oblast Grand Serre Chevalier

Grand Serre Chevalier

250 km sjezdovek v oblasti
1200 - 2800 m nadmořská výška oblasti
Grand Serre Chevalier je vůbec nejrozsáhlejší lyžařská oblast v jižních Alpách, která se skládá ze čtyř středisek: Briançon, Chantemerle, Villeneuve a Le Monétier Les Bains a pyšní se 250 kilometry sjezdovek. Jedním z důvodů pobytu v této oblasti může být městečko Briançon, které je zapsané do seznamu památek UNESCO. Jedná se o nádherné opevněné historické město, které rozhodně stojí za návštěvu. Většina sjezdových tratí je orientována na severovýchod a rozprostírá se mezi dvěma přírodními parky, Les Ecrins a Queyras. 250 kilometrů sjezdovek nabízí terény pro všechny typy lyžařů. Naleznete zde lehké sjezdovky, ale i náročné a rozmanité tratě.

Většina lyžařského areálu leží ve výšce nad 2000 m n.m., což s pomocí sněhových děl zajišťuje dobrou sněhovou pokrývku po celou zimní sezónu. Sjezdové tratě se proplétají mezi horami Prorel (2566 m n.m.) a Pic de l’Yret (2830 m n.m.). Nároční lyžaři si oblíbí dvě černé a vždy upravené sjezdovky Casse du Boeuf a Luc Alphand.

Středisko Le Monétier nabízí krásné dlouhé červené sjezdovky a pro méně zkušené lyžaře se jednodušší tratě nacházejí poblíž hory Prorel a pod horou Serre Chevalier. V případě nepříznivých sněhových podmínek má oblast vysoké procento zasněžování na 154 hektarech. Ve středisku Villeneuve ve výšce 2200 m n.m. si přijdou na své snowboardisté, pro které je zde připraven rozsáhlý snowpark, který je rozdělen na tři části. Pod vrcholem Serre Chevalier se nachází boardercross.

CEKARE Vám nabízí ubytování v krásné residenci Aigle Bleu (vířivka a sauna v ceně) v Briançonu a v residencích No Name buď v centru Briançonu nebo též ve střediscích Chantemerle či Villeneuve.
Mapa
Můžeme pomoci?